Napsali o nás – 2016

Pro vkládání svých návrhů a poznatků k II.ročníku IPA pochodu využijte prosím kontaktní formulář ve spodní části stránky Napsali o nás nebo nám napište Vaši zprávu na e-mail IPApochod@seznam.cz.


S. L. (zdroj – Facebook):
Jsem člověk, který má rád přírodu a nebrání se novým zážitkům, setkávání s lidmi. Nebránila jsem se tedy ani možnosti zúčastnit se vojenského pochodu. Netušila jsem, že kromě pocitů z plně prožitého dne a krásné procházky si s sebou odnesu i zážitek, o který se prostě nelze nepodělit.
Je nutno upozornit, že jsem se účastnila pochodu poprvé a tudíž pro mě bylo vše krásně voňavě nové. Na startu i v cíli jsem byla plně soustředěna, abych něco nepopletla, nemusela se ptát několikrát, prostě snažila jsem se zapadnout do mě do té doby neznámého světa. A možná právě díky tomu se mi povedl opravdu krásný „zápich“.
Při vyřizování formalit na konci pochodu- vyzvedávání medaile, razítka do pasu… se stala následující situace. Na jedné straně usměvavý muž, na druhé straně JÁ. Probíhá pár vět týkajících se pochodu, počasí, spokojenosti a najednou muž mým směrem, k ženě neznalé vojpochodového žargonu pronese: „CHCETE ZÁPICH, NEBO ZÁSUN?“ Vytřeštila jsem oči, polkla, zrudla nad jedinou představou, která mě pod danými termíny napadla, vědoma si toho, že to, co napadlo mě jistě nebude to pravé, sklopila zrak, nahodila nejistý úsměv, uvnitř pobavena svou bezbřehou představivostí povídám. „Mohl byste mi vysvětlit, co tím myslíte? Mě totiž napadá jen něco, na co byste se určitě neptal.“ Dle barvy mého obličeje si muž předpokládám domyslel, kam mě ta dvě nevinná slůvka dovedla a s pobaveným úsměvem mi demonstruje. „No jestli odznak k medaili chcete se špendlíkem nebo na zasunutí do nosiče.“ …… uf…… v dané chvíli jsem pochopila, oddychla si, uvědomila si, jaký se mi právě poved „zápich“ a pronesla „V tom případě zápich.“ Odnesla si odznak a zároveň i rozšířila svůj významový slovník o dva termíny. Miluji mnohoznačnost českého jazyka. 😀
Dalších pochodů se s radostí zúčastním, jde o super akci, všem doporučuji. Věta „Chcete zásun nebo zápich?“ mi bude ještě chvíli znít v uších. 😀

Budeme se na Vás těšit u dalších ročníků IPA pochodu, kde Vás již jistě náš kolega se svou otázkou neuvede do rozpaků. Děkujeme. 😀

J. L. (zdroj – kontaktní formulář):
Dal som si načas s hodnotením, ale nech mi to organizátori prepáčia. Už pred rokom som im vravel, že latku úrovne pochodu nastavili pri prvom ročníku dosť vysoko. Musím však uznať, že ju prekonali: balíček na cestu – ako od mamičky :-), voda na každom CP v 0,5 litrových fľašiach (väčšiu fľašu by som otvoril, možno vzal so sebou, možno nevypitú tam nechal, ale takto som vodu vypil na CP, prázdnu fľašu dal do odpadu – organizátori eliminovali u nedisciplinovaných účastníkov riziko vyhodenia fľaše v lese), značenie trás – mapa bola pre zábavu, či som ešte všetko z vojenskej topografie nezabudol, nápad typu tunel – neviem, koho to napadlo, ale nemalo to chybu – plukovníka tomu človeku (alebo bude stačiť aj kapitán? :-)), strava po pochode – síce hladnému chutí všetko, ale mne sa až nechcelo odchádzať (len z vlastnej viny som si v hoteli rezervoval len jednu noc a na mieste sa už nedala druhá).
Ešte aj počasie vyšlo a nedá mi to ináč, len poznamenať, že tam, kde objednali počasie tento rok, nech objednávajú aj na budúci. 🙂

Děkujeme Vám za krásné shrnutí, máme radost, že jste byl i letos spokojený. Příští rok se pokusíme objednat počasí u stejného dodavatele jako letos. 🙂

R. A. (zdroj – kontaktní formulář):
Byl to můj první pochod tohoto druhu a chtěl bych poděkovat všem, kdo se podílel na chodu pochodu. Vše bylo perfektně připraveno, trasa byla značena tak, že mapa byla spíš pro dlouhé chvíle :o) a počasí ideální pro chůzi. Balíček na cestu i pitný režim byl nadstandardní. Stanoviště s tunelem byl výborný nápad a skvělé překvapení. Již se těším na příští ročník.

Děkujeme Vám, jsme rádi, že jste byl spokojen a že se k nám v příštím roce opět vrátíte. 🙂

Václav a Veronika (zdroj – webové stránky):
Zase jako loňský rok, velice podařená akce, všem veliké díky za úžasně strávený víkend. Už se těšíme na příští rok.
PS: jen ten tunel byl pro mne (Verča) velkou výzvou 🙂
Václav a Veronika Chomutov

Děkujeme Vám, budeme se taky těšit. 🙂

Naše první IPA 2. díl: Křížem krážem kolem Hranic (zdroj – jendaweb.hydas.cz 21.6.2016):
Na posledním, pátém checkpointu, nás čekala adrenalinová atrakce. Trasa vedla skrz dlouhý tunel, do jehož útrob někdo aplikoval zvukovou (a výkonnou) aparaturu, reprodukující přijíždějící parní lokomotivu. Vstup do portálu vyžadoval krapet odvahy. Zřejmě proto se u mobilního stánku s pivkem srocovaly davy. My jsme vstoupili do temné roury bez příprav a ze začátku i bez obav. Oči sice hodnotily, že projíždějící lokálka je pouze imaginární, ale když se zvuk přibližoval a ozvala se píšťala, znejistěli jsme. Naštěstí zbytečně. Nic nás nepřejelo.

Kliknutím na jendaweb.hydas.cz zobrazíte celý článek.

Pochod I.P.A. v Hranicích (zdroj – www.vsmt.cz 16.6.2016):
Dne 11. června 2016 proběhl v Hranicích 2. ročník pochodu I.P.A., který pořádaly složky místní policie spolu s tamějšími vojenskými útvary. Možnost účasti využilo i mnoho našich žáků. Absolvovali pochody po okolí Hranic a v přilehlých obcích, které byly dlouhé 28 nebo 40 kilometrů.

Kliknutím na www.vsmt.cz zobrazíte celý článek.

R. B. (zdroj – webové stránky):
Jako vždy velmi příjemná a přátelská akce, zahrnující nejen úvodní večerní program, vlastní pochod, ale i afterpárty večer. Pořadatelům děkuji za plánování, a realizaci celé jistě náročné akce a těším se zase na příští rok. R.B.

Děkujeme, jsme rádi, že se k nám za rok zase vrátíte. 🙂

Prostějovští policisté se zúčastnili již II. ročníku IPA pochodu v Hranicích (zdroj – pvnovinky.cz 15.6.2016):
V sobotu 11. června úspěšně absolvovali již II. ročník IPA pochodu v Hranicích, pořádaného územní skupinou IPA 206. Pořadatelé se zhostili svého úkolu na jedničku a připravili opravdu velice hezkou akci. Policejní pochodová jednotka z Prostějova úspěšně zvládla trasu 28 km, vedenou příjemnou krajinou Moravské brány a v pohodě dorazila do cíle. Pochodu se společně zúčastnili i kolegové a přátelé z partnerské IPA Prijepolje v Srbsku, kteří kvůli účasti na pochodu vážili přes tisíc kilometrů dlouhou cestu a domů si za úspěšné absolvování odvezli medaile české sekce IPA.

Kliknutím na pvnovinky.cz zobrazíte celý článek.

Príslušníci Protilietadlovej raketovej brigády Nitra na Pochode International Police Association (zdroj – www.plrb.mil.sk 14.6.2016):
Dňa 11. mája sa príslušníci Protilietadlovej raketovej brigády (plrb) kapitán Branislav Šmondrk, rotmajster Igor Boško, čatár Ivan Sofka a čatár Norbert Kysler zúčastnili 2. ročníka International Police Association (IPA) pochodu organizovaného pri príležitosti 25. výročia založenia Polície Českej republiky.

Kliknutím na www.plrb.mil.sk zobrazíte celý článek.

V. D. (zdroj – kontaktní formulář):
Dear IPA organizers of the march,
I think it is right to begin by saying that fly from Italy it was definitely worth it. I would like to congratulate all the organizers and staff for giving the opportunity to admire Hranice with a spectacular ritch and for their assistance during all phases of the event . People magnificent!!!! It ‚ been a pleasure and an honor to have had the opportunity to attend this event , experience difficult to forget!!!! Thanks for everything. Greetings Vincent.

thank you very much for your compliments, our head of regional group IPA Hranice Pavel Chlápek once again thanks you for donating the hat unfortunately you left quickly and he had no time to put you anything in return, if you will come next time, we will have something ready for you 🙂

P. G. (zdroj – Facebook):
Děkuji za super akci a pořadatelé jsou úžasní. Naplánovat a realizovat takovou akci musí být dřina klobouk dolu!!

Děkujeme Vám, pozdravujte od nás pesana, který pochod absolvoval s Vámi. 😉

V. K. (zdroj – kontaktní formulář):
Připojuji se k té lavině chvály a musím dodat, že si ji opravdu zasloužíte. Jednoznačně nejlépe organizačně a logisticky zajištěný pochod, který jsem absolvoval. Personál úžasný, atmosféra skvělá. Značení úplně fantastické, mapu jsem ani nevytáhl. Trochu jsem měl obavy, zda to s kočárkem zvládneme, informace byly rozporuplné a tak jsem byl připraven i na „nosící“ variantu, ale bylo to úplně v pohodě. Potěšilo mne, že pamatujete i na rodiny s nejmenšími dětmi. Rád se k vám budu vracet. Díky.

Děkujeme za Vaši velkou pochvalu, docela mám obavu, aby nám náš hlavní traťový komisař a i ostatní členové podílející se na organizaci a průběhu pochodu nezpychnuli. Jsme rádi, že jste si to s dětmi užili, budeme se na Vás těšit i u dalšího ročníku. 🙂

M. H. (zdroj – e-mail):
Vážení pořadatelé IPA pochodu,
po loňském velmi vydařeném ročníku, kdy jste jako nováčci nasadili vysoko laťku ostatním pochodům, jste letošním ročníkem potvrdili, že nehodláte polevit a budete pokračovat v nastaveném kurzu. Letos jste navíc připravili pro účastníky pochodu překvapení v podobě průchodu Slavíčským tunelem za doprovodu zvukové kulisy projíždějícího parního vlaku. Je také potěšitelné, že za standardní startovné nabízíte nadstandardní občerstvení a zabezpečení pitného režimu v průběhu pochodu. Je vidět, že spokojenost účastníků je pro Vás na 1. místě. Děkuji všem pořadatelům za bezva zážitek a přeji Vám do dalších ročníků mnoho zdaru (včetně štěstí na dobré počasí). S pozdravem M. H.

Velmi si vážíme Vaší pochvaly a kladného hodnocení průběhu I. i II. ročníku IPA pochodu. Všichni zainteresovaní na přípravách IPA pochodu (pořadatelé, partneři, sponzoři) musí mít z komentářů spokojených návštěvníků velkou radost, která jim bezesporu dodá sílu do příprav na dalších ročnících. Ještě jednou Vám děkujeme. 🙂

J. L. (zdroj – e-mail):
Dobrý den, jen v krátkosti bych chtěl poděkovat za víkendový pochod, který jsme si užili. Díky a za rok se určitě opět zúčastníme.

Děkujeme, budeme se těšit v dalším roce na celou Vaši rodinu.

M. L. (zdroj – webové stránky):
Velké díky všem organizátorům pochodu. Skvěle zvládnuté. Příště pokud to bude jen trochu možné jedu zas. člen IPA Slavonice

Děkujeme za pochvalu z naší další sesterské organizace, budeme se těšit. 🙂

L. Ď. (zdroj – e-mail):
Dobry den
Musim Vam za celu slovensku skupinu napisat ako sme boli spokojny s celou organizaciou pochodu od komunikacie, vyznacenie trasy, promo darcekov, tombola, fotky, obcerstvenie, sluzby.
Nic nas negativne neprekvapilo (dokonca ste aj super pocasie vybavili 🙂 )
Prajeme dalsie taketo skvele uspesne akcie
L. Ď. a skupina

Děkujeme za přeshraniční pochvalu a doufáme, že se příští rok u nás zase ukážete. 🙂

T. M. (zdroj – kontaktní formulář):
Děkuji pořadatelům pochodu za krásný zážitek. Už teď se těším na další pochod. Ještě jednou dík, bylo to super.

Pochvalu předáme, děkujeme a příští rok zase. 🙂

V. B. (zdroj – kontaktní formulář):
Dobrý den.
Toto byl pro mě první IPA pochod, ale zdaleka ne první účast na obdobné akci. A musím říct, že to pro mě bylo veliké překvapení.
Překvapení samozřejmě v tom nejlepším smyslu slova.
Hned na začátku jsme byli navedeni přesně tam, kam jsme potřebovali. Dostali jsme velmi kvalitní, velkou a přehlednou mapu, instrukce, prostě vše, jak mělo být. K tomu musím ocenit velmi vstřícný přístup ze strany pořadatelů.
Trasa pochodu byla zvolena výborně. Viděli jsme vskutku nádherná místa. A ten tunel. Čí to byl nápad?
Musím také pochválit značení trasy. Dosud jsem nic takového nezažil. Škoda jen, že díky tomu tak nějak ty úžasné mapy postrádaly smysl. Každopádně to aspoň nemohlo dopadnout jako na jiném pochodu, kde plné 4/5 účastníků sešlo z cesty právě díky značení.
Možná bych si dovolil trochu malou výtku k závěru, kdy jsme nevěděli, do které fronty se postavit. Nakonec se ale ukázalo, že kamkoliv jsme se postavili, tak to bylo správně.
Děkuji vám tedy za tuto vymazlenou akci a pevně věřím, že to nebylo naposledy, co jsem se s vámi prošel.
S pozdravem
V. B.

Děkujeme, jsme rádi, že jsme Vás příjemně překvapili.
Nápad s ozvučením je našeho sponzora Šela Sport Přerov, který nazvučení tunelu využívá u svého Author Šela Marathonu. Získali jsme jeho svolení, souhlas MěÚ Hranice a místního osadního výboru a pak dva nejmenovaní organizátoři (Marek a Renek) naplánovali trasy tak, aby si tento zážitek užili i účastníci našeho IPA pochodu.
Náš hlavní traťový komisař se teď musí tetelit blahem.
Na těch frontách se pokusíme do příštího ročníku ještě zapracovat. 😉

R. B. (zdroj – Facebook):
Zdravím. Můžu jen chválit. Vše super, už se těším na další ročník. Není co bych dodal dalšího

Děkujeme Vám za pochvalná slova, tak hlavně nezapomenout se přihlásit. 😉

P. K. (zdroj – Facebook):
Rád bych ještě jednou mockrát touto cestou poděkoval všem pořadatelům za opravdu perfektní zážitek, asi se budu opakovat, ale opravdu na všem jde vidět, že to děláte upřímně pro lidi, a ne pro zisk jak je to u mnoha dalších pochodů, kde to jde bohužel i hodně vidět. Opravdu palec nahoru a stanoviště č. 5 opravdu hodně netradiční – zajímavý nápad. Počasí také ke spokojenosti, zkrátka bude dlouho nač vzpomínat, i když jsem si po minulém roce myslel, že už nejde zorganizovat nic lepšího, tak jste alespoň mě letos přesvědčili o opaku, již teď se těším na další ročník, budu si muset pohlídat registraci ať na mě ještě zbyde místo, protože zájem jistě jen poroste, ještě jednou mockrát děkuji a ať se Vám všem daří, nashledanou zase za rok

Velmi děkujeme za Vaše pochvalná slova, jsme rádi, že se k nám v příštím roce chcete opět vrátit. Budeme se těšit a pokusíme se i v příštím roce úspěšně navázat na předchozí ročníky. 🙂

P. P. (zdroj – Facebook):
letos poprvé a úžasný zážitek .. vše super … příští rok půjdeme opět 🙂

Děkujeme, bereme Vás za slovo a v roce 2017 na Vás budeme čekat. 🙂

K. J. V. (zdroj – Facebook):
Jinak moc děkujeme organizátorům, byl to nádherný pochod a špičková organizace. Už se těšíme na příští.

Děkujeme Vám a doufáme, že důvěru v nás vloženou nezklamete. 😉

L. Ž. (zdroj – Facebook):
Předem bych Vám chtěl poděkovat za krásný zážitek, pochod byl naprosto úžasně zorganizovaný, jak značení trasy tak dostatek vody na CP. Prostě ještě jednou děkuji.

Jménem všech našich organizátorů Vám děkujeme za pochvalná slova. 🙂

Josef Franc, IPA 223 Prostějov (zdroj – kontaktní formulář):
Přátelé,kamarádi z IPA Hranice, nezbývá mi než všem organizátorům opět vyseknout poklonu a poděkovat za perfektně připravenou akci. IPA pochod se stal díky tomu bezvadnou tradiční akcí, na kterou naše „Policejní pochodová jednotka Prostějov“ ráda přijede i příště, spolu s našimi srbskými přáteli z IPA Prijepolje.

Děkujeme za pochvalu od naší sesterské organizace, budeme se příští rok těšit na Vás a samozřejmě i na kolegy ze Srbska. 🙂

I. G. (zdroj – kontaktní formulář):
Velké poděkování organizátorům pochodu i všem dalším pomocníkům. Vskutku velmi dobře naplánovaná trasa, hodně kvalitní značení, pořadatelé odvedli vynikající práci v přípravě i vlastním provedení. Příjemní a ochotní lidé na všech kontrolách, bezvadně zajištěná logistika. Moc díky a těším se na další rok.

Děkujeme, pochvalu předáme dál, rádi Vás zase uvidíme. 😉

M. D. (zdroj – kontaktní formulář):
Zdravím a gratuluji všem organizátorům pochodu. Brilantně zvládnutá akce od plánování až po realizaci. Já si to užil maximálně, takže příští rok se těším naviděnou, a zdravím tímto i kluky do Bratislavy Tomáše a Marka

Děkujeme Vám, jsme rádi, že jste byl spokojený a že se k nám chystáte i v příštím roce.

J. J. (zdroj – kontaktní formulář):
Žádná akce takového rozsahu nemůže být bez závad. Nelze takovouto velkou akci uspořádat bez chyb. Začnu tedy těmi negativy. Žádné nedostatky mě nenapadají.
Budu tedy pokračovat pozitivy. Dobře zvolené a kvalitně značené trasy. Bezvadně zhotovené mapy i s výškovým profilem trasy. Bonusy jako balíček, občerstvení, tombola, fotografování, nádherné medaile, zajištěná zdravotní pomoc v případě nutnosti. Skvělí a ochotní pořadatelé. Není co vytknout, dá se jen chválit. Pokud budu ale takto chválit dál, bude to vypadat, že jsem pořadateli podplacený za reklamu a propagaci. To ale nejsem.
Loni jsme šli 28 km. Letos jen 12 km, a po ukončení pochodu, jsme šli dalších 12 km z cíle „proti proudu“ k dalšímu skvělému bonusu na trase 28 km „ozvučenému tunelu“ a pak jsme šli podruhé do cíle, ale už bez „fanfár“ Moc hezký zážitek. Jsme rádi, že jsme dali na radu pořadatelů.
Moc se těšíme na další IPA pochod 2017. Jen pokud bychom si mohli něco přát, tak aby byla nějaká trasa kolem 20 km. Necelých 12 km je pro nás ještě zachovalé skorodůchodce málo a 28 km a víc, by mohlo u nás „důchodoplazů“ znamenat pro pořadatele po ukončení pochodu dohledávání uhynulých kusů. Ještě jednou děkujeme za letošní pořádání skvělé akce.

Trasa 20 km byla letos v úvaze – protáhnutím trasy 12 km na 20 km bychom z větší části kopírovali loňskou trasu, což jsme nechtěli. Vést trasu 20 km ve směru tras „dva hrady“ a „tři hrady“ by bylo pro účastníky neatraktivní s nedostatkem zeleně a zajímavostí.
Podnět každopádně nezůstane zapomenut a děkujeme, že se svou připomínkou zapojujete do organizace akce a těšíme se, že se zúčastníte i příštího ročníku IPA pochodu. 🙂

L. P. (zdroj – Facebook):
Výborné, výborné, výborné…. další slova nejsou třeba, již nyní se těším na další ročník 🙂 🙂 🙂

Děkujeme, budeme na Vás netrpělivě čekat. 😉

N. A. (zdroj – Facebook):
Já děkuji za super zážitek a profesionálně připravenou akci.

Děkujeme Vám, rádo se stalo.

J. I. (zdroj – Facebook):
No ušlo to 😀 ne dělám si srandu bylo supr

Děkujeme, pochvala vždy potěší. 🙂

F. N. (zdroj – Facebook):
děkuji za prima pochod a opravdu skvělou organizaci

Děkujeme, pochvalu vyřídíme i dalším organizátorům.

M. M. (zdroj – Facebook):
Páteční večer paráda a druhý den pochod ještě lepší. Už teď se těším na příští rok.

Děkujeme, jsme rádi, že se k nám i v příštím roce vrátíte. 🙂

R. V. (zdroj – Facebook):
Děkuji pořadatelům i organizačnímu týmu za skvěle připravený pochod. Bylo to opět super. Zaznamenal jsem několik málo zlepšení. Dokonce i počasí bylo na pochod lepší než loňský rok. Doufám, že příští rok v tombole vyhraji něco jiného než hasící přístroj. Dva už mi stačí. 🙂

Děkujeme našemu již tradičnímu účastníkovi se startovním číslem 0001 za slova chvály a přejeme mu, aby jej štěstí neopouštělo ani v dalších letech. 😉

B. K. (zdroj – kontaktní formulář):
Děkuji! Skvělá organizace pochodu, skvělí organizátoři, skvěle značené trasy. Příští rok se těším. Ještě jednou velké díky.

Děkujeme Vám a příští rok se budeme opět těšit.

L. P. (zdroj – Facebook):
Stejně jako loni, i letos naprosto dokonalá organizace, skvělá trasa pochodu a celkově příjemná atmosféra! Za Dřinaře děkuji za úžasně strávený den a těšíme se příští rok na shledanou! 🙂

Organizační tým Vám opět děkuje a znovu posílá pozdravy do Kladna. 🙂

M. L. (zdroj – Facebook):
Bylo to super.

Děkujeme a doufáme, že se příští rok za námi opět podíváte.

T. B. (zdroj – Facebook):
Super ľudia, organizácia na jedničku na budúci rok sa vidíme,,,,

Děkujeme, budeme se na Vás příští rok těšit. 😉

E. B. (zdroj – Facebook):
Hodnocení jedním slovem…..SKVĚLÉ!!!

Děkujeme a doufáme, že se příští rok s Vámi a Vaším synem opět potkáme. 🙂

V. K. (zdroj – Facebook):
Děkuji za skvěle strávený den. Vše bylo na jedničku

Děkujeme Vám a těšíme se, že se příští rok opět v Hranicích uvidíme.

L. D. (zdroj – Facebook):
Dnes jsme si založil pohodový pas a dnes to byl můj oficiálně první pochod, bylo to skvělé. Velice dobrá organizace a potkali jsme spoustu fajn lidi. Díky

Děkujeme Vám a doufáme, že nás opět v příštím roce navštívíte.

P. P. (zdroj – Facebook):
Díky dnešní večer byl super,klobouk dolů pořadatelům za pěkný večer moc se Vám to provedlo.

Děkujeme Vám, snad se Vám stejně líbil i samotný pochod. 🙂

M. M. M. (zdroj – Facebook):
Super akcia. Organizácia atď. všetko na jednotku bolo suuuper Tak o rok znova

Děkujeme Vám, příští rok Vám budeme držet místo. 😀